Ingyenes frissítőpontokkal segíti a kerületieket Józsefváros

A nyári hőségben különösen fontos, hogy mindenki számára elérhető legyen az ivóvíz, ezért a Józsefvárosi Önkormányzat és intézményei a hőségriadóra való tekintettel a kerület számos intézményében friss ivóvízet biztosít bárkinek, aki az utcáról betér. A frissítőpontokat, azaz a résztvevő helyszíneket és ivókutakat plakáttal és matricával jelöljük.

Mit érdemes tudni?

  • Egységes plakát jelzi azokat az intézményeket, ahol friss ivóvízzel szolgálnak. Ha ilyen helyet lát, térjen be bátran, és frissítse fel magát.
  • Kapacitástól függően a megjelölt helyeken pohárral is tudnak szolgálni, de minden esetben előny, ha saját kulacsa van. Célunk, hogy minél több helyen ingyen elérhetővé tegyük a friss ivóvizet, miközben csökkentjük az egyszer használatos műanyag palackok mennyiségét.
  • A résztvevő intézményeken kívül a kerületben számos ivókút is üzemel, amelyeknél szintén újratöltheti kulacsát. Ezeket matricával jelöljük. 

Ugyan a kampány az önkormányzat intézményeivel és néhány kapcsolódó helyszínének bevonásával indul, a kerület kávézóit, éttermeit és bárjait is arra biztatjuk, hogy csatlakozzanak a kezdeményezéshez, és járuljanak hozzá a kerületiek jóllétéhez az extrém hőségben. A vendéglátóhelyek az alábbi linken jelentkezhetnek frissítőpontnak: https://reszvetel.jozsefvaros.hu/kerdoiv/csatlakozasi-nyilatkozat-az-ingyenes-kulacstoltesi-lehetoseget-biztosito-onkormanyzati-kezdemenyezeshez/  

Oszd meg